Борба за Нови Београд
Напредњаци су прекјуче убедљиво тријумфовали на локалним изборима у 16 београдских општина, па чак и на до сад опозиционом Старом граду, док је политички распоред снага јуче до последњег тренутка био неизвесан само у Новом Београду. После готово целодневног пребројавања гласова и противречних информација штабова два главна ривала о томе да ли је 23 мандата освојио СНС, а 22 Српски патриотски савез СПАС Александра Шапића, или је ипак било обрнуто, преломила је општинска изборна комисија која је потврдила да је тесну већину ипак извојевао досадашњи први човек најмногољудније градске општине. Жалбу на ову одлуку синоћ је најавио председник општинског одбора СНС у Новом Београду, Стево Марушић, који тврди да је комисија изборни резултат променила прегласавањем и истиче да „СНС неће дозволити да се украде ниједан једини глас у Новом Београду”. Напредњаци ће, преноси Танјуг, тржити поновно пребројавање гласова и контролисање свих записника са бирачких места, а ако треба, рекао је Марушић, ићи ће се и на Управни суд.
Док се не види како ће се разрешити новобеоградска драма, извесно је само да је у парламент ушао и СПС са четири одборника због кога Шапић, и ако његови резултати буду потврђени, вероватно неће успети да задржи власт. Његова победа на општини на којој влада од 2012. (од 2016. у коалицији са радикалима) осим што је напредњацима упитна, далеко је од убедљиве, па би лако могло да се деси да се стари коалициони партнери – социјалисти и напредњаци и овде удруже и преузму кормило Новог Београда. Утеха Шапићу могло би да буде то што је његов СПАС свој утицај проширио и на већину скупштина општина у Београду – неће га бити само у Гроцкој, Барајеву, Младеновцу и Сопоту.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


