У БиХ 398 нових случајева коронавируса
САРАЈЕВО – У Босни и Херцеговини је у последња 24 сата коронавирус потврђен код 398 особа, од 2.151 анализираног узорка. У Федерацији БиХ је 326 нових случајева, а у Републици Српској 72.
У протекла 24 сата, у Федерацији БиХ тестирано је 1.645 узорака, од којих је 326 позитивно на коронавирус, наводи портал кликс.ба.
До сада је тестирано укупно 94.035 узорака, а САРС-КоВ-2 је потврђен код 8.352 особе.
Закључно са данашњим даном, у Федерацији БиХ опоравило се 4.609 пацијената, док је тренутно активно 3.547 случајева ковида-19, преноси Танјуг.
У протекла 24 сата, Заводу за јавно здравље Федерације БиХ пријављено је шест смртних исхода од коронавируса, а од почетка пандемије умрло је укупно196 људи.
У Републици Српској од 506 лабораторијских узорака коронавирус је потврђен код 72 особе.
До сада је у Републици Српској потврђен 5.501 случај вируса корона, а преминула је укупно 191 особа која је била позитивна на ковид-19.
У Републици Српској, од новог вируса корона, до сада се опоравило укупно 3.087 особа.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


