Понедељак, 06.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Лукашенко: Европа да помисли на себе ако букне Белорусија

Лукашенко: Европа да помисли на себе ако букне Белорусија
Александар Лукашенко (Фото А Васиљевић)

МИНСК - Белоруски председник Александар Лукашенко позвао је европске државе да размисле о својој будућности у случају да Белорусија „букне”.

„Неопходно је смирити ситуацију. И они споља то треба да ураде. Требало би да се фокусирају на себе, да застану и помисле шта би би било са Европом ако букне овде (у Белорусији). Знате шта мислим”, рекао је Лукашенко на састанку са радницима у региону Витебск, преноси Белта.

Он је подсетио на јучерашњу изјаву руског председника Владимира Путина, преноси ТАС С.

„Не желе зато Руси да бране Белорусију. Ми то можемо сами. Али ми и руски председник знамо шта може да се деси ако погрешимо”, рекао је Лукашенко.

 

Коментари7
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

S.VUK
Na granicama Belorusije bi se nalazila famozna "crvena linija".Izgleda da "crvena linija" prolazi i kroz Ukrajinu.Odnosila bi se na hipoteticno ponudu NATO Ukrajini za clanstvo i eventuelno prihvatanje "prijateljske"ponude od vlasti Ukrajine kao i na masovnu vojna itervenciju Ukrajine sa logistikom NATO protiv Domasa i Krima..
Стефан Рајић
30% државног буџета Литваније је од белоруског превоза терета. Ако Белорусија ово укине Литванији, а већ је наређено, ови ће да угасе и да падну Бриселу на грбачу. А Лукашенко наредио да ни грам робе са списка санкција из Пољске не сме више да се шверцује за Русију. Цитирам Лукашенка: "Шта им још треба? Наждрали се? Зато ћемо да их поставимо на место."
Vesa D
..nisane Belorusiju ..gadjaju Rusiju..
Djordje
Naslov je ceo tekst!? Kradete nam vreme!
dx
Kakav demagog, ako se ne opameti završiće kao Čaušesku.
Muradin Rebronja
Može i Gandijevskim, nenasilnim putem. Mirnim demonstracijama unutra i sankcijama spolja.
Братимир
Нити је Лукашенко Чаушеску, нити је Путин Горбачов, а и није 1989, него 2020.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.