Особама са инвалидитетом омогућити једнака права у друштву
Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Зоран Ђорђевић изјавио је данас, поводом Међународног дана Дишенове мишићне дистрофије, да особе са инвалидитетом морају да имају једнака права за напредак и равноправно учешће у друштву.
„Србија ће, водећи се таквом политиком, имати модерно друштво у ком не постоји дискриминација, а то и јесте циљ рада Владе Србије”, рекао је Ђорђевић у саопштењу.
Према његовим речима, ресорно министарство је у сарадњи са Националном организацијом особа са инвалидитетом - НООИС у јануару покренуло кампању „Србија без баријера”, са циљем да се појединачне активности одвијају под заједничким слоганом и са препознатљивим визуелним идентитетом.
„Финансирали смо постављање 109 рампи у преко 40 локалних самоуправа чиме су, после више деценија постојања и рад, а први пут од оснивања бројни објекти постали доступни особама са инвалидитетом попут Задужбине Илије М. Коларца, Београдског сајма, филијала ПИО фонда, општина, домова здравља, дечијих вртића, образовних установа и других објеката”, навео је Ђорђевић.
Додао је да се ресорно министарство активно залаже за запошљавање особа са инвалидитетом, наводећи да када је у питању њихов рад не смеју да постоје стереотипи, јер они често посао обављају боље и одговорније од особа без инвалидитета.
„Почев од 2020. године реализује се иновативни програм под називом 'Академија за младе лидере са инвалидитетом' по угледу на Омладински комитет Европског инвалидског форума, а основано је 12 нових предузећа за професионалну рехабилитацију и запошљавање особа са инвалидитетом која запошљавају 125 лица, од тога 95 особа са инвалидитетом”, казао је Ђорђевић, преноси Бета.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


