Понедељак, 20.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Иван Контић изручен Србији, данас стиже у Нови Сад

Иван Контић изручен Србији, данас стиже у Нови Сад
(Фото Документација)

Црногорске власти данас су предале Ивана Контића српским правосудним органима, пошто је Србија тражила његово изручење због сумње да је 24. августа премлаћивањем у Новом Саду Миљана Мандића покушао да га убије.

Контићеви адвокати потврдили су Танјугу да је у 10 сати из Подгорице Контић кренуо пут Србије и да се очекује његово привођење у Нови Сад, где му је одлуком Вишег суда одређен притвор.

Одмах по изручењу требало би да буде притведен у суд, ради одлучивања да ли решење о притвору остаје на снази, а након тога и у тужилаштво ради саслушања.

Контић је ухапшен 11. октобра у Подгорици након месец дана скривања, након чега је Министарство правде Србије упутило молбу за његово изручење.

Он се сагласио са изручењем.

Пореклом из Никшића, Контић је у Србији дипломирао на правном факултету и у адвокатској канцеларији је радио као приправник пре инцидента у којем је пребио Мандића (28) у Јеврејској улици у Новом Саду 24. августа.

Тужилаштво у Новом Саду терети га за кривично дело убиство у покушају.

Заједно са њим осумњичени су у овом случају О. Л. и Л. В, који се сумњиче за кривична дело учествовање у тучи, односно помоћ учиниоцу након извршеног кривичног дела.

Месец дана су били у притвору, а средином окробра су пуштени да се бране са слободе.

Новосадска полиција је раније саопштила да се Контић сумњичи да је 28-годишњем младићу задао више удараца у пределу главе и тела, услед чега је он изгубио свест, а након тога му је поломио „обе подлактице”.

Овај случај изазвао је велику пажњу јавности након што је 11. септембра на друштвеним мрежама објављен видео снимак на коме се види пребијање младића.

Коментари4
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Cici
Za ono lomljenje kostiju treba da nosi polutke u klanici po 10 godina za svaku polomljenu kosku, pa koliko to izadje. Kad odsluzi ovu pravnu kaznu koju dobije. Onako, za drustveno koristan rad, da se nauci da ceni zivo bice u Srbiji. Posto on i njegovi misle da su visa bica u Srbiji. A i pokazali su svojim dosadasnjim "radom" kod nas kako im nismo "dorasli".
SLOBODAN MIKAVICA
Najzad, dobra vijest, to sto je ucinio na ocigled kamere, niko ne moze braniti pred sudom, tako ja barem mislim. Bio je to uzasan "spektakl"jednog diplomiranog pravnika koji se ne gleda dva puta.
Vladimir
Robijaće duplo kraće od većine frilensera. Oni nemaju ni
Filip Cosopt
Čovjeku je prirodnija upotreba intelekta umjesto nasilja. Uzalud mu diploma Pravnog fakulteta.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.