Коначно – купање на „Лиду”
Сезона купања на земунском купалишту „Лидо” почеће 1. јула када се очекује да температура воде достигне потребних 22 степена Целзијусове скале и до када би требало да буде тестирана исправност воде, истакао је јуче Александар Цицнар Попоски, директор Пословног простора „Земун”, а преноси Танјуг. Он је нагласио да ће на „Лидо” ускоро бити доведена пијаћа вода, као и да су тушеви и ве-це кабине већ постављене.
– Биће обезбеђена и најмање три спасиоца, а на Великом ратном острву ће дежурати и једна екипа земунског Дома здравља – истакао је Попоски и додао да ће до „Лида” бити организован бродски превоз са земунске и дорћолске стране.
Радован Драшкић, директор „Зеленила”, рекао је да су екипе овог предузећа већ почеле да сређују плажу, приобаље и зеленило на острву, као и да ће радови бити завршени до краја недеље.
– Потрудићемо се и да Београд поред Аде Циганлије добије и друго атрактивно место за купање – истакао је Драшкић.
Земунско купалиште требало би да ради највероватније од 10 до 20 часова, а општина је одредила и домаћина острва који ће бринути о електро и водоснабдевању, безбедности, а контролисаће и рад спасилачке службе.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


