Изабран Управни одбор „Политике”
Скупштина акционара компаније „Политика” А.Д. изабрала је данас на 19. редовној седници управни одбор те компаније.
Досадашњи чланови управног одбора Емир Кустурица, Матија Бећковић, Предраг Михајловић, Мирослав Пешић, Младен Серменти, Владислав Цветковић и Зоран Вацић и убудуће ће обављати ту функцију.
На месту представника владе у управном одбору убудуће ће бити и Јован Симић који ће на тој дужности заменити Александра Симића, док ће мале акционаре, уместо досадашњег представника Љубише Бабића, заступати Живко Баљкас.
Скупштина акционара прихватила је и предлог шест чланова управног одбора које је делегирала Влада Србије - Горана Марковића, Слободана Марковића, Соњу Лихт, Бранимира Димитријевића, Слободана Богуновића и Зорана Стојиљковића - чиме је комплетиран број од 15 чланова тог одбора.
На седници је усвојена оставка досадашњег представника Владе Србије у надзорном одбору Зорана Радомана уз одлуку да избор новог представника владе и надзорног одбора буде стављен на дневни ред ванредне Скупштине акционара, након што буде формирана нова влада.
Скупштина акционара једногласно је усвојила извештај о пословању компаније у 2007. години, извештај о ревизији пословања за 2007. годину, извештај надзорног одбора као и извештај о преузимању права на издавање магазина од компаније „Политика новине и магазини” и пословни план развоја сектора издавачке делатности компаније „Политика” А.Д.
Једногласно су усвојени и предлози о измени и допуни одлуке о усклађивању са Законом о привредним друштвима и Статута „Политике А.Д.”, предлог о иступању компаније из предузећа РТВ „Политика” д.о.о., као и информација о инвестиционим улагањима компаније.
Директор компаније Зоран Вацић казао је да ће се инвестиције у 2008. години највише односити на нову халу која ће бити грађена средствима у највећем делу обезбеђених из кредита Комерцијалне банке, а делимично и из прихода компаније.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


