Из Русије с љубављу
Велика дворана Задужбине Илије М. Коларца имала је част да угости пијанисту Николаја Луганског и виолончелисту Павела Гомзијакова.
Лугански је пијаниста који комбинује елеганцију и грациозност са моћном виртуозношћу – истинска инкарнација руске традиције на интернационалној класичарској сцени. Признат је као мајстор руског и касноромантичарског репертоара.
Као солиста и камерни музичар Гомзијаков је наступао широм света, сарађујући са небројеним музичарима међу којима су Захар Брон, Огистан Думе, Луи Лорти, Хесус Лопес Кобос, Антони Рос Марба, Кристофер Варен Грин и Тревор Пинок.
Гости из Русије, за публику Коларца, која их је поздравила овацијама, приредили су наступ назван „Из Русије с љубављу”. Извели су позната дела композитора Сергеја Рахмањинова, Дмитрија Шостаковича и Клода Дебисија.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


