Недеља, 19.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Протести подршке Лепосавићу широм Црне Горе

Протести подршке Лепосавићу широм Црне Горе
Владимир Лепосавић: одговорност за кривична дела увек je индивидуална (Фото Н. Ђурић)

ПОДГОРИЦА – Грађани су се вечерас у више црногорских градова окупили како би изразили протест поводом одлуке премијера Здравка Кривокапића да покрене поступак за смену министра правде, људских и мањинских права Владимира Лепосавића.

Грађани су се у знак подршке министру окупили у Подгорици, Бару, Беранама и Бијелом Пољу, преносе подгоричке Вијести.

Око стотину грађана окупило се данас у близини Владе Црне Горе у Подгорици, блокирајући околне саобраћајнице.

Они су увредљиво скандирали председнику скупштине Црне Горе Алекси Бечићу и узвикивали да је издао Косово, пренео је портал ЦдМ.

На друштвеним мрежама се може видети фотографија транспарента са моста из Подгорице, на којем пише: „Због Сребренице са функције се Србин скида, упамтите, није било геноцида”.

Бечић је пре два дана честитао Гљауку Коњуфци избор за председника парламента Косова и поручио да Приштина може да рачуна на помоћ Подгорице.

Грађани су у знак подршке Лепосавићу на пола сата блокирали пут Беране - Бијело Поље у месту Берансело, преноси Танјуг.

Демократски фронт, Демократска Црна Гора, Права Црна Гора и Радничка партија најавиле су данас да неће подржати смену министра Лепосавића.

Премијер Кривокапић саопштио је раније данас да је покренуо процедуру опозива министра Лепосавића, поводом његове изјаве о Сребреници, као и да је спреман да поднесе оставку ако актуелна влада не ради добро.

Лепосавић је на седници црногорског парламента 24. марта, одговарајући на посланичко питање да ли је, као министар правде и људских и мањинских права, спреман да призна да се у Сребреници догодио геноцид, рекао да не може да призна или не призна догађај „о којем нема сазнање „Ја сам спреман да признам да је у Сребреници учињен злочин геноцида када се то и недвосмислено утврди”, изјавио је министар Лепосавић, додајући да је суд у Хагу где је суђено за геноцид у Сребреници „изгубио свој легитимитет”.

Коментари17
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sine, nema zime
1. Trobojka sa ocilima je crkvena zastava, nije zastava neke drzave, i sprecavati nekoga da mase tom zastavom je ogranicavanje njegovih vjerskih sloboda. 2. Trobojka je i crnogorska zastava i kao takva je zasticena cak i crnogorskim zakonom o drzavnim simbolima. 3. Trobojka sa plavetnom bojom i bijelim dvoglavim orlom sa stitom na kojem se nalazi lav je stara crnogorska drzavna zastava. Mahanje bilo kojom od ove tri zastave nije mahanje zastavom druge drzave.
Vladimir S
Gospodin Leposavić se pokazao kao dostojan čovek. Poštovanje i podrška!
zov iz šume
Ako Leposavić zadrži fotelju ima dobru šansu da kad-tad skine Krivokapića sa vlasti. Ali, onda je u CG neminovan strahovit razdor...
Република Српска
За неупућене тробојке су заставе Црне Горе. Краљ Никола је сахрањен са том заставом. Ова данашња је тек од 2006.
sarkazam
Srbi su stvarno fenomen, vole mahati svojim zastavama po tuđim državama da to nije istina.
Muzafer
Pa i nije istina. Trobojka crveno-plavo-belo je stara zastava Crne Gore. Pod njom je proglašena i knjaževina i kraljevina Crna Gora. Pod njom je i kralj Nikola dao zakletvu. Pod njom je i sahranjen. Ovo je sukob dve struje u Crnoj Gori, čiji pripadnici mašu sa dve različite crnogorske zastave - starom (trobojkom) i novom (ovom iz 2006.). Nije zabranjeno nešto i pročitati pre nego što se lupi glupost u komentaru. Možda i naučite što. A uostalom, što to vama toliko smeta?

ПРИКАЖИ ЈОШ

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.