Аутобиографски текст читавог града
На сцени Студио ЈДП-а одиграна је „Београдска трилогија”, дипломска представа Биљане Србљановић. Адаптацију, режију и сценографију потписује Иван Вања Алач, костимографију Срђан Перић и Александра Стошић Крстовић, сценски говор Љиљана Мркић Поповић, а ликове тумаче Огњен Никола Радуловић, Дарко Радојевић, Ленка Петровић, Николина Вујевић, Ђорђе Митровић и Милош Мацура.
Комад је дипломски рад Србљановићеве, овенчан 1996. године тада установљеном наградом „Слободан Селенић”. Већ наредне године први пут је изведен на сцени Театра „Бојан Ступица”, у режији Горана Марковића (премијера 19. априла 1997).
Према речима ауторке, „Београдска трилогија” је „аутобиографски текст читавог града”. У три трагикомичне приче, из Прага, Сиднеја и Лос Анђелеса, приказани су емигрантски – апатридски животи некадашњих Београђана. Повезала их је новогодишња ноћ и једна девојка која је остала у Београду.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


