Хрватски план вакцинације касни
ЗАГРЕБ - Министар здравља Хрватске, Вили Берош, потврдио је данас прогнозе да та земља највероватније неће до краја јуна вакцинисати 55 одсто становништва против коронавируса. „То је врло вероватно. Тај број вакцинисаних је био одређени циљ који смо наметнули себи самима да га остваримо. То је било само пролазно време. Крај шестог месеца не значи крај кампање. Кампања се наставља, вакцинисање се наставља све док не достигнемо ниво који ће онемогућити вирусу да се шири”, рекао је Берош након састанка ужег кабинета владе. Рекао је да сматра да владина кампања имунизације није промашена и поручио грађанима да верују у науку и медицину. Додо је и да тезе да је вакцина отровна нису тачне, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


