Џез фестивал у Ботаничкој башти
У Ботаничкој башти „Јевремовац” отворен је фестивал „Jazz in the Garden”, који ће трајати и вечерас. Публика је у прилици да на овом првој џез смотри под отвореним небом на две бине чује најбоље џезере у нашој земљи.
Загревање је почело уз „Филип Булатовић квартет” и престоничку групу „Fish in Oil”. Пажњу посетилаца привукао је „Ди Луна” блуз бенд са гостима Драганом Ћалином и Наташом Губеринић, као и млади трубач Иван Радивојевић са својим квартетом. Музичку енергију показала је и млада београдска фјужн сензација „Gorica & The Grooveheadz”.
Журка у којој су уживале различите генерације поклоника џеза захуктала се изласком на бину Васила Хаџиманова и његовог бенда.
Вечерас ће за загревање бити задужен „Schime” бенд, а после њега на сцену излази Сања Марковић. Фестивал ће затворити Биг –бенд РТС-а са певачицом Александром Бјелић.
На „Гарден“ стејџу свираће „ Глас, дирка, бас.. ” џез певачица Катарина Качунковић, „Вељко Вујић трио” и саксет саксофонисте Љубише Пауновића „Belgrade Funk Combo”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


