Русија казнила Фејсбук и Телеграм
Руски суд новчано је казнио Фејсбук са шест милиона рубаља (око 69.000 евра) и апликацију за поруке Телеграм са 11 милиона рубаља (око 126.000 евра) јер нису уклонили незаконит садржај.
Московски суд у округу Тагански саопштио је да је Фејсбуку изрекао казну од шест милиона рубаља за два различита административна прекршаја на основу обавезе власника интернетских страница да бришу недозвољене информације.
Телеграм је кажњен за три различита прекршаја, саопштено је из суда, јавио је Ројтерс преноси Танјуг.
Фејсбук и Телеграм за сада нису коментарисали пресуде.
Очекује се да руски суд касније данас донесе пресуду по две сличне оптужбе и против Твитера, додаје Ројтрерс.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


