Аплаузи за „Детињарије”
У јединственом амбијенту Театријума одиграна је представа Рејмона Куса „Детињарије”. Окупљени љубитељи позоришта уживали су у начину на који је глумац Тихомир Станић интерпретирао ову монодраму, у режији Душана Петровића и према преводу Иване Димић.
Комад је своју премијеру имао 17. новембра 1996. године у Битеф театру. Станић је њоме троструки победник Другог Југословенског фестивала позоришта једног глумца, одржаног у Никшићу од 5. до 9. маја 1997, када су му припале Награда стручног жирија, Награда публике и Награда критике. Такође, на позоришном фестивалу „Земун фест ’97” додељена му је „Златна плакета” за најбољу мушку улогу.
Ова признања оправдао је и на вечерашњем извођењу, за које је добио громогласан аплауз. Иако сам на сцени, доминирао је њоме, глумећи из срца и читавим телом. У једном тренутку седи на клупи која је и основни део сценографије, у следећем лежи, затим је бос, онда су му и ноге и руке у ваздуху...
Ритам представе био је савршен за пријатно летње вече. Пажња гледалаца била је све време усмерена на глумца који је успевао да их натера да забораве на време...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


