Датунашвили са бронзом стигао у Београд
Српски рвач Заруб Датунашвили, освајач олимпијске бронзе на Играма у Токију, допутовао је данас у Београд.
Датунашвили се на београдском аеродрому појавио огрнут српском заставом, а дочекан је уз трубаче, пренео је Танјуг.
Међу првима му је честитао бивши рвач Давор Штефанек, а освајача шесте медаље за Србију поздравили су многобројни навијачи, који су обукли мајице са његовим ликом, представници медија и Савеза...
„Добар је осећај, сањао сам ово и срећан сам. У првом мечу сам за противника имао Украјинца фаворита на такмичењу, којег сам добио на Европском првенству, али сада само имао грешке у тактици, изгубио сам, али на крају је добро што је ту медаља”, рекао је Датунашвили на конференцији за медије по доласку у Београд.
Датунашвили је до бронзане медаље на Олимпијским играма у Токију, у категорији до 87 килограма грчко-римским стилом дошао победом над хрватским рвачем Иваном Хуклеком.
На питање да ли ће бити спреман за учешће на следећим Олимпијским играма у Паризу 2024. године, Датунашвили је рекао да има „довољно времена да се у Паризу дође до злата”, пренела је Бета.
Тренер рвачке репрезентације Србије Стојан Добрев рекао је да у селекцији има још доста добрих такмичара, попут Виктора и Мате Немеша, који су спремни да у наредним годинама долазе до медаља.
„Олимпијске игре су јако тешке, доста великих рвача је испало у првом колу, тако да ово је рат на Олимпијади. Немеш (Мате) је био спреман, али је имао несрећу да се бори са Штаблером, у првом колу. Ништа се не зна док се не заврши борба, тако да смо срећни због бронзе, она за нас сија као злато”, истакао је Добрев.
На прошлим Олимпијским играма у Рију златну медаљу освојио је Давор Штефанек, у категорији до 66 килограма.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


