Datunašvili sa bronzom stigao u Beograd
Srpski rvač Zarub Datunašvili, osvajač olimpijske bronze na Igrama u Tokiju, doputovao je danas u Beograd.
Datunašvili se na beogradskom aerodromu pojavio ogrnut srpskom zastavom, a dočekan je uz trubače, preneo je Tanjug.
Među prvima mu je čestitao bivši rvač Davor Štefanek, a osvajača šeste medalje za Srbiju pozdravili su mnogobrojni navijači, koji su obukli majice sa njegovim likom, predstavnici medija i Saveza...
„Dobar je osećaj, sanjao sam ovo i srećan sam. U prvom meču sam za protivnika imao Ukrajinca favorita na takmičenju, kojeg sam dobio na Evropskom prvenstvu, ali sada samo imao greške u taktici, izgubio sam, ali na kraju je dobro što je tu medalja”, rekao je Datunašvili na konferenciji za medije po dolasku u Beograd.
Datunašvili je do bronzane medalje na Olimpijskim igrama u Tokiju, u kategoriji do 87 kilograma grčko-rimskim stilom došao pobedom nad hrvatskim rvačem Ivanom Huklekom.
Na pitanje da li će biti spreman za učešće na sledećim Olimpijskim igrama u Parizu 2024. godine, Datunašvili je rekao da ima „dovoljno vremena da se u Parizu dođe do zlata”, prenela je Beta.
Trener rvačke reprezentacije Srbije Stojan Dobrev rekao je da u selekciji ima još dosta dobrih takmičara, poput Viktora i Mate Nemeša, koji su spremni da u narednim godinama dolaze do medalja.
„Olimpijske igre su jako teške, dosta velikih rvača je ispalo u prvom kolu, tako da ovo je rat na Olimpijadi. Nemeš (Mate) je bio spreman, ali je imao nesreću da se bori sa Štablerom, u prvom kolu. Ništa se ne zna dok se ne završi borba, tako da smo srećni zbog bronze, ona za nas sija kao zlato”, istakao je Dobrev.
Na prošlim Olimpijskim igrama u Riju zlatnu medalju osvojio je Davor Štefanek, u kategoriji do 66 kilograma.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


