Паркинг сензори раде и на Старом граду
Систем паркинг сензора почео је јуче да функционише на Старом граду, па ће возачима који траже место за паркирање на територији ове општине бити потребно мање времена да га пронађу, саопштили су из града. Како је казао Горан Весић, заменик градоначелника, завршено је постављање 1.800 паркинг сензора на територији општине Стари град.
– До сада су паркинг места са сензорима имале општине Врачар и Савски венац, а сада се прикључио и Стари град. Сада Београд има 5.500 паркинг места са сензорима, чија је основна намена да помогну грађанима да лакше пронађу слободно место за паркирање. Постављено је 85 табли на раскрсницама па ће возачи лако доћи до информације о слободним местима у одређеним улицама. Поред тога, посредством апликације ЈКП „Паркинг сервис”, која је доступна бесплатно, корисници могу да изаберу паркинг место до којег ће га апликација наводити – рекао је Весић који је обишао локацију на углу Студентског трга и Улице браће Југовића где је постављена једна од табли са информацијама о броју слободних места у околини.
Како је рекао, из Секретаријата за саобраћај стигла информација да се паркинг место у најужем центру града у просеку тражи око 30 минута.
– Инсталацијом сензора то време ће значајно бити скраћено, а осим тога биће смањена потрошња горива и загађење – оценио је Весић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


