Стокић: Нова ковид болница има 616 постеља, пацијенте прима данас
Директорка Клиничког центра Војводине (КЦВ) Едита Стокић изјавила је да нова ковид болница која ће бити отворена данас у Новом Саду, има укупно 616 постеља, од тога 212 у делу за интензивну терапију, док су остало постеље предвиђене за полуинтезивну терапију.
„Први пацијенти који ће бити овде смештени сада су збринути у КВЦ, у овом тренутку су припреме за њихов транспорт у ову нову ковид болницу”, рекла је Стокић за Радио телевизију Србије, а преноси Бета.
Она је навела да ће болница почети рад са најискуснијим лекарима који су се борили са короном током целе године, уз истовремену едукацију новопримљених лекара и медицинских сестара.
Говорећи о опремљености болнице, Стокић је рекла да, између осталог, има савремену лабораторију, дијагностички рендгентски центар и за разлику од раније изграђених ковид болница, јединствену банку крви.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


