Ухапшено 28 лица због силовања девојчице у Индији
Индијска полиција ухапсила је 28 особа због сумње на групно силовање 15-годишње девојчице, јавља Би-Би-Си.
Власти у Индији истражују случај у којем је 15-годишња девојчица више пута групно силована у периоду од око девет месеци, извештавају локални медији.
Полиција у Мумбају ухапсила је 28 особа у вези са наводним силовањима, која су почела у јануару.
Локални извештаји тврде да је све почело када ју је силовао њен дечко и снимио инцидент. Тада су он и његови пријатељи наводно искористили снимак да је уцене да има секс са њима.
Власти су саопштиле да су се групна силовања догодила у различитим предграђима Мумбаја, укључујући Домбивили, Бадлапур, Мурбад и Рабале.
Девојка је случај коначно пријавила полицији у среду увече, а новинска кућа НДТВ јавља да је девојка именовала укупно 33 нападача и да их скоро све познаје, преноси Танјуг.
Од злогласног групног силовања једне жене у аутобусу у 2012. години, које је изазвало глобални бес, Индија је увела строге законе за решавање злочина сексуалне природе, али упркос томе ово и даље остаје озбиљан проблем.
Само прошле године, индијски Национални биро за евиденцију криминала забележио је 28.046 случајева силовања - или скоро 77 случајева дневно.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


