Недеља, 26.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Градоначелник Лондона забринут због омикрона

Градоначелник Лондона забринут због омикрона
(Фото EPA-EFE/Vickie Flores)

ЛОНДОН – Градоначелник Лондона Садик Кан рекао је да је „изузетно забринут” због убрзаног пораста броја заражених варијантом омикрон у том граду, пренели су британски медији.

Кан је додао да је омикрон сада „доминантна варијанта” у Лондону и да да га брине број изостанака с посла медицинских радника као и запослених у ватрогасној служби и полицији.

„То је велики проблем. Имамо велики број заражених у Лондону, што доводи до изостанка с посла у јавним службама које онда не функционишу на оптималном нивоу”, рекао је Кан, а преноси Скај Њуз.

Према најновијим подацима, у болницама широм Лондона сада се налази 1.534 пацијента заражена ковидом-19, што је повећање од 28,6 одсто у односу на прошлу недељу.

Широм Уједињеног Краљевства хоспитализовано је 7.611 особа с корона вирусом што је за два одсто више него недељу дана раније.

„Сада смо подручје с највећим бројем случајева заражених. Омикрон је постао доминантна варијанта па смо за 24 сата имали 27.000 нових случајева ковида. Ужасно сам забринут због броја грађана Лондона који су заражени овим сојем. У порасту је и број хоспитализација”, казао је Кан, а преноси Танјуг.

Градоначелник Лондона је позвао британске власти да осигурају финансијску подршку фирмама погођеним пандемијом како не би дошло до пропадања компанија или отпуштања радника.

„То је кључно - влада мора осигурати финансијски пакет мера, бесповратна средства, стопостотне олакшице за пословање”, рекао је Кан.

„Ако влада то не учини, многе ће фирме пропасти и десетине хиљада људи би могли да изгубе посао”, додао је он.

Коментари3
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Maki
Ima zaraženih ali bez potrebe za lečenje . U Londonu je danas više od 100 000 na demonstracijama protiv vakcinisanja dece pasoša i lockdown mera
Фајзермектин
"Омикрон даје симптоме обичне прехладе. Тренутно у Лондону, најчешће тегобе које људи имају су: цурење носа, главобоља, замор, упала грла и кијање. То су знаци прехладе. Наравно, сваки пут онима који имају ове знаке, то ће пуно подићи имуни систем и додатно их заштити од Омикрона и, надајмо се, осталих сојева, такође. Заиста се надам да ће овај талас деловати као облик природне вакцинације." (Dr. John Campbell, енглески здравствени аналитичар, изјавио за Дојче Веле, 18.12.2021.)
Zoran P.
Bez potrebe za lečenje? Upravo gledam euronews i pokazuju uživo gomilu kola hitne pomoći koje čekaju u redu da predaju pacijente u bolnicu.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.