Од илустрације до сториборда
Панел „Од илустрације до сториборда” одржан је у Салону Музеја примењене уметности у оквиру изложбе радова Бобана Савића Гета под називом „Гето – све, све, али занат”, ауторског пројекта Марије Ристић. Учествовали су Драгутин Вукелић и Синиша Лазић, 2Д сториборд уметници из „Јерволино Студиоса”, и Гето, док је ауторка поставке била модераторка. Они су кроз практичне примере представили професије илустратора, сторибордиста и концепт-артиста на примерима изведених уметничких подухвата. Лазић и Вукелић говорили су о својим каријерним путевима, свету илустрације и сториборду, као и о томе како изгледа рад у студију за анимацију који ради према светским стандардима. Панел је пре свега намењен младим професионалцима, студентима и средњошколцима којима су учесници одговарали на питања и давали савете, између осталих, како да одговоре захтевима клијената, а да не изневере своје уметничке идеје.
„Гето ‒ све, све, али занат” представља изложбу афирмисаног илустратора чији су радови заузели истакнуто место на модерној светској сцени илустрације, стрипа и концепт-арта. Његов метод рада базира се искључиво на традиционалним техникама које, сходно захтевима поручиоца, накнадно развија дигиталном техником. Изложба има циљ да подсети посетиоце да оригиналност ауторског рада произилази из садржајности и личних квалитета уметника, док је у другом плану метода или техничко извођење.
Изложба ће трајати до 20. јануара 2022.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


