Четвртак, 16.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Британија уводи широке санкције Русији

Британија уводи широке санкције Русији
Британска министарка спољних послова Лиз Трас (EPA-EFE/A. RAIN)

ЛОНДОН - Британска министарка спољних послова Лиз Трас изјавила је да ће британска Влада бити спремна да уведе широке санкције Русији како би зауставила агресију на Украјину до 10. фебруара.

„Овај пакет који ће постати закон, биће на снази до 10. фебруара, тако да ћемо бити у могућности да уведемо широке санкције у свеобухватним категоријама које заиста имају за циљ свакога ко пружа стратешку или економску подршку руском режиму”, рекла је Трасова у парламенту.

Према њеним речима, санкције ће бити примењене без страха или наклоности, преноси Танјуг.

Нова овлашћења за увођење санкција појединцима повезаним са руском државом укључиће и могућност замрзавања њихове имовине и забрану уласка у Велику Британију.

Коментари4
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Alberta
Amerika i |Engleska bit ce zemlja proleterska.
Борис М. Бања Лука
Како би се опаметили када би само једну зиму Баћушка заврнуо гас.
Милојка
Највећи број руса с нестрпљењем и радошћу чека те санкције. Оне се односе на финансије и депозите руских тајкуна који су побегли из Русије. Лондон им је био сигурна база, али замало. Министарство финансија Русије је милион пута тражило од Лондона да поступи по руском захтеву. Није било одговора. Ето САД су сами енглези решили русима да помогну. Ничим изазвани. Лепота.
slobodan
Mora da se nadje izgovor i izvede predstava kako bi se opravdalo nuzno smanjenje potrosnje na svim nivoima. Malo kovid, malo Rusi krivi, malo nema sofera, pa klima...Sve po planu dok se ljudi ne prevaspitaju i pocnu manje da trose.Ne znam kome vec nije jasno da preostalih resursa nema vise za sve, pogotovo ne za nacin zivota koji smo vodili.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.