Песков: Погрешне објаве могу имати непоправљиве последице
МОСКВА – Портпарол Кремља Дмитриј Песков изјавио је да је погрешна објава агенције Блумберг о почетку „инвазије” Русије на Украјину говори о опасности од агресивних изјава Америке и престоница Запада и како такве поруке могу да имају непоправљиве последице.
Руске агенције претходно су пренеле да је америчка агенција Блумберг објавила вест са насловом „Русија извршила инвазију на Украјину” на свом сајту, а да је потом признала да је у питању грешка и повукла вест.
Песков је за РИА Новости рекао да је то одличан пример колико је опасна ситуација изазвана бескрајним агресивним изјавама које долазе из Вашингтона, Лондона и других европских престоница.
„То је илустрација какве последице може имати атмосфера екстремне напетости која је створена због ових агресивних акција наших колега у Европи”, рекао је Песков.
Према мишљењу Пескова, после те нетачне информације, како је навео, „може се чак рећи не „фејк њуз”, већ „Блумберг њуз"“.
Руска агенција ТАС С пренела је да је Блумберг у саопштењу објаснио да припрема наслове за разноразне сценарије и да је један од тих наслова нехотице објављен око 16.00 по локалном времену на сајту.
„Дубоко жалимо због грешке”, навео је Блумберг, додајући да се узрок грешке испитује, пренео је Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


