Четири америчка разарача распоређена у Европи
ВАШИНГТОН - Четири америчка разарача са Источне обале распоређена су у Европи придружујући се америчкој морнарици, пренео је портал УСНИ Њуз који објављује информације о америчкој морнарици.
Разарачи класе Арли Бјурк УСС Доналд Кук (ДДГ-75), УСС Мичер (ДДГ-57) УСС Саливанс (ДДГ-68) и УСС Гонзалес (ДДГ-66) напустили су Сједињене Државе прошлог месеца као независни носиоци Шесте флоте САД.
„Они ће учествовати у низу поморских активности као подршка америчкој Шестој флоти и нашим савезницима из НАТО-а”, рекао је портпарол морнарице Арло Абрахамсон за УСНИ Њуз, пренео је Танјуг.
Гонзалес и Мичер, са седиштем у морнаричкој станици Норфолк и Доналд Кук и Саливанс, са седиштем у Нејвал Мејпорту, кренули су са Источне обале у јануару.
Сва четири брода су конфигурисана и за одбрану од балистичких ракета.
Званичници морнарице су се јуче потрудили да директно не повежу распоређивање разарача са тензијама између САД и Русије која је на граници са Украјином распоредила око 100.000 војника и руске морнарице у Црном мору.
Међутим, бродови у америчкој Шестој флоти су највећа америчка поморска снага која се налази у Европи од 2018. година.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


