Четвртак, 09.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Грчка поздравила санкције ЕУ против Русије

Грчка поздравила санкције ЕУ против Русије
(Фото EPA-EFE/Robert Ghement)

АТИНА – Грчки премијер Киријакос Мицотакис позвао је данас украјинског председника Володимира Зеленског и рекао му да је Грчка поздравила најоштрије санкције Европске уније против Русије након њеног напада и да је спремна да пружи помоћ.

Грчко Министарство здравља шаље лекове и медицински материјал у Украјину, саопштила је Мицотакисова канцеларија, пренео је Ројтерс.

Амбасадор Грчке и особље амбасаде у Кијеву, који су јуче аутомобилом напустили главни град Украјине из безбедносних разлога, безбедно су прошли молдавску границу, рекли су амбасадор и званичници Министарства спољних послова.

Конзулати у Мариупољу и Одеси остаће отворени за пружање помоћи грчким држављанима и странцима, навели су они, а преноси Танјуг

Коментари4
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Jasna Bokic
Sta ce jadni, kada imaju toliko dugovanaja, moraju da kazu i ono sta im se ne kaze.
sreten djekic
Џабе богатство када се изгуби душа ,издаја православља !!!
Milan Filipović
Nadam se da će cene u Grčkoj tokom predstojeće sezone biti manje nego što su sada.
M
Kako da ne, bas ce sankcije Rusiji da pomognu!?

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.