Кулеба: Отет градоначелник града Дњепрорудне
КИЈЕВ- Украјински министар спољних послова Дмитриј Кулеба изјавио је данас да су руске снаге отеле градоначелника града Дњепрорудне, који се налази на југу земље.
Како наводи Би-Би-Си, Јевхен Матвејев био би други украјински градоначелник којег су наводно отеле руске снаге у последња три дана, након што је градоначелник оближњег Мелитопоља наводно отет у петак, преноси Танјуг.
Како је рекао украјински министар Кулеба, градоначелника Матвејева отели су „руски ратни злочинци”.
„С обзиром на то да добијају нулту локалну подршку, освајачи се окрећу терору. Позивам све државе и међународне организације да зауставе руски терор против Украјине и демократије”, рекао је Кулеба.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


