Ми смо свет
Хвала господину Бјелајцу на недавно објављеном тексту у „Политици” поводом спотова америчке амбасаде „Ви сте свет”. Одавно сам очекивала да ће неко да се осврне на ово ново „бомбардовање” Србије, али овог пута од стране америчке амбасаде.
Не знам шта јој је био циљ, али је мета очигледно промашена. Уместо што су дали паре за снимање спотова, а потом и за њихово емитовање, боље би било да су некој избегличкој породици из Хрватске или с Космета помогли да дође до сопственог крова. Не морају сада да исправљају нетачне податке које су дали у спотовима јер се то проверава пре започетог посла. То нису урадили ни у Ираку ни у Либији.
Уједно да их подсетим да ми одавно знамо да смо свет. Преко наших кошаркаша, ватерполиста, ученика Математичке гимназије... А шта тек рећи за Светог Саву, Вука Караџића, Михајла Пупина, Николу Теслу... Да не заборавим Ђоковића. Господо, ми јесмо свет.
Вера Дејановић
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


