Десна рука градоначелника
Ко ће наследити Горана Весића на функцији заменика градоначелника? Да ли ће његов наследник имати утицај какав је у граду имао Весић? Ова питања провејавала су у престоничкој јавности данима уочи изгласавања Александра Шапића и његовог тима за Стари двор. А онда вест – заменик ће бити Весна Видовић.
И таман када се очекивало да ће откривањем имена спласнути интересовање за ту тему, отворило се ново питање, ко је Весна Видовић, која са 26. места изборне листе СНС-а долази до друге најважније функције у Београду.
Пошто је премијерка Ана Брнабић открила да ће будући тандем на челу града бити Шапић–Видовићева, убрзо су медији кренули у истраживачки посао да би сазнали ко је будућа десна рука градоначелника.
Широј јавности је откривено да је реч о дугогодишњем члану СНС-а, тридесетдвогодишњем мастер васпитачу. Београђани су сазнали и да је Видовићева од 2012. запослена у Предшколској установи Савски венац, где је од 2018. до 2020. била руководилац објекта, а од 2020. и помоћник директора и да је била врло активна у пројектима који се тичу предшколаца и младих.
Потрага за информацијама о Видовићевој, која је, када је реч о утиску јавности, из другог плана дошла на једну од најбитнијих градских функција, открила је и да је она од 2012. одборник у Скупштини општине Савски венац, а од 2018. и у Скупштини града. У њу је тада ушла не у оквиру прве расподеле мандата, него у накнадној прерасподели. Ипак, иако је већ четири године у градском парламенту, Видовићева је била непозната и многим скупштинским извештачима. Разлог је једноставан. У минулом сазиву била је међу неприметнијим одборницима, онима који и нису нешто излазили за говорницу. Вест која је конзументима информативних садржаја била међу интересантнијим у току откривања детаља о лику и делу Весне Видовић била је та да је она супруга председника општине Савски венац.
Међутим, ако би неко повучен логиком узрочно-последичне везе помислио да је Видовићевој то била пречица до Старог двора, преварио би се. Јер иако није била претерано активна у скупштини, она се нарадила у минулој изборној кампањи као марљиви теренац. У дружењу са грађанима сугерисала је да је Александар Вучић „као добар лидер омогућио да нове генерације живе боље него претходне”, као и да је „на младима да одреде будућност за генерације које долазе”. Истицала је и колико се у претходном периоду поправило стање у вртићима.
Када је дошао дан избора у Скупштини града, Александар Шапић поручио је да му је драго што ће заменик бити Весна Видовић јер ће један од њених главних задатака бити оно што је блиско повезано с њеним образовањем, односно категорија људи којима се он нарочито обраћао у току кампање, сектор образовања и дечје заштите.
Тако је нови градоначелник посредно сигнализирао да његова заменица неће имати толику моћ у граду као њен претходник на тој функцији. На то указују и прве седмице новог кабинета у Старом двору јер од избора за заменика до данас Видовићева није имала јавне иступе.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


