Среда, 17.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
МОГУЋИ УДАРИ ГРОМА

​Невреме погодило север Хрватске

​Хрватски метеоролошки завод издао је наранџасто упозорење за олујно невреме за регион Загреб
​Невреме погодило север Хрватске
Град у Лепоглави (Фото Танјуг/Фото Хина)

Северни део Хрватске у поподневним сатима захватило је невреме а у Лепоглави и околини падао је и град.

На фотографијама које су снимили грађани види се већа количина града која је пала у том граду, преноси Индекс.

Хрватски метеоролошки завод издао је наранџасто упозорење за олујно невреме за регион Загреба, Осјека и Карловца.

За те регионе издато је и жуто упозорење због грмљавине и могућег удара муња, уз упозорење да су могућа оштећења на имовини и дрвећу, локалне бујичне поплаве, олујни удари ветра и града, као и тешкоће у саобраћају.

Грађани су упозорени да прате најновију прогнозу, прилагоде активности на отвореном и буду опрезни у саобраћају, преноси Танјуг. 

 
Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.