Човић: Курти планира напад за 25. август
Нисам ни очекивао да ће се направити неки договор прекјуче Бриселу, оно што су успели то је да дефинишу тј. пребаце одговорност на обе стране, што је опет лицемерно и непоштен приступ, јер Београд до сада није правио проблеме, рекао је некадашњи потпредседник владе Небојша Човић за ТВ Пинк. Оценио је да свим овим споразумима, а онда и њиховим неспровођењем, Албанци, Кфор и НАТО већ дуги низ година купују време у којем се постепено врши етничко чишћење српске националне заједнице. „А у том времену се албанска страна наоружава тешким наоружањем, опремом за разбијање демонстрација. Кфор није испунио своју мисију по Резолуцији 1244 у којој се тражи потпуна демилитаризација простора Косова и Метохије”, подсетио је Човић. „И док су се наше безбедносне снаге повукле са Косова, ОВК се само препаковао у неку другу војну формацију. Оне под изговором криминала и борбе против криминала улазе на север Косова и провоцирају Србе”, оценио је Човић.
Оценио је да игра са регистарским таблицама на први поглед изгледа наивно, али кроз регистарске таблице и кроз ту игру реципроцитета фактички индиректно Србија треба да призна некакву независност некаквог Косова. „Куртија не треба схватати наивно, он јесте да није миљеник Американаца али је повремено потребан Американцима”, каже Човић. Сетите се кад су се правиле демонстрације у Приштини, када су бацани сузавци у парламенту, онда им је он био потребан”, закључио је Човић.
„Када је непослушан очас посла се доведе у ред, они потпуно финансијски зависе од међународног фактора и Американаца. Незванично колико сам чуо, њихов план је да 25. августа упадну на север Косова. Сваки пут када треба да причамо о кључним стварима као што је спровођење Бриселског и Вашингтонског споразума, уметну се овако провокативне ствари”, закључио је Човић.
Нагласио је да Србија има потенцијал такозваног брзог одговора, али да нико од нас не жели да дође до сукоба и до рата. „Ако сте притерани уз зид и ако вам неко малтретира и потискује народ, јер хоће да очисти цео простор Косова и Метохије од Срба, извините онда морамо да реагујемо”, поручио је он. Осврнуо се и на проблеме изазване сукобима и специјалном операцијом у Украјини која се политички злоупотребљава. „Говори се да смо ми мали Руси, да смо мали Путини, Русија и тако даље, што се додатно компликује питањем да ли ће Србија увести санкције Русији. Мислим да ће бити огромни притисци и да ће сви ови проблеми у региону бити употребљени за те притиске, очигледно не желе да будемо изузетак и неће нам дозволити да будемо изузетак”, казао је. Истакао је да није присталица увођења санкција Русији зато што размишља мало дугорочније у смислу какву ћемо подршку уопште имати за наше проблеме око КиМ и друге регионалне проблеме.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


