Тражили одлагање примене реципроцитета
ПРИШТИНА - Специјални изасланик ЕУ за дијалог Мирослав Лајчак и специјални представник САД за Балкан Габријел Ескобар затражили су данас од Приштине да на три месеца одложи спровођење одлука о реципроцитету односно таблицама и улазном-излазном документу, објавила је телевизија Клан Косова, пренео је Танјуг.
„Тражили су да се примена реципроцитета одложи за још три месеца”, рекао је неименовани високи извор за ову телевизију.
Лајчак је данас након разговора са приштинским лидерима рекао да је међународна заједница забринута због онога што се десило 31. јула, а Ескобар је казао да су добили уверавања да Приштина не жели ескалацију ситуације 1. септембра за када је најављено ступање на снагу одлуке о реципрочним мерама.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


