Постигнут договор, завршен протест испред „Линглонга”
Директор фирме „Алфа техникс” из Свилајнца Драгољуб Радуловић рекао је данас за Танјуг да је након три дана завршен протест те фирме испред кинеског предузећа „Линглонг” у Зрењанину, након што је постигнут договор о исплати дуга, преноси Танјуг.
Он је изјавио да је јуче поподне имао састанак у Влади Србије на којем су били премијерка Ана Брнабић и председник општине Свилајнац Предраг Милановић.
Радуловић је навео да је захваљујући помоћи Владе Србије и кинеске амбасаде договорено да кинеска компанија „Чајана енерџи” до уторка исплати три заостале плате радницима „Аллфа техникса” и да се обавезује да плати и остали дуг према фирми из Свилајнца.
„Алфа Техникс” производи челичне конструкције које је достављала Линглонгу, али није успела да их наплати.
Око 200 радника фирме „Алфа техникс” из Свилајнца три дана заредом блокирало је улазе на градилиште компаније „Линглонг” у Зрењанину тражећи да им кинески партнер исплати дуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


