Четвртак, 18.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Шпанија декласирала Бугарску

Шпанија декласирала Бугарску
(Фото EPA/ZURAB KURTSIKIDZE)

Кошаркашка репрезентација Шпаније победила је данас у Тбилисију селекцију Бугарске са 114:87 (28:17, 29:18, 32:31, 25:21), у утакмици првог кола Групе А Европског првенства. Најбољи учинак у селекцији Шпаније имао је Лоренцо Браун са 17 поена и пет асистенција, Вили Ернангомес је додао 16 поена, уз шест скокова и четири асистенције, док је Родолфо Фернандес постигао 14 поена.

Александар Везенков је био најефикаснији у пораженој селекцији са 26 поена, уз 11 скокова, Павлин Иванов је забележио 16 поена, а три мање је додао Чавдар Костов, јавља Бета.

Данас се у Групи А састају још Турска и Црна Гора (16.15) и Белгија и Грузија (19.00).

У суботу Шпанија у другом колу игра против Грузије, док се Бугарска састаје са Турском.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.