Балицки: Запорошка област технички спремна за референдум
МЕЛИТОПОЉ - Запорошка област је технички спремна да организује референдум о припајању Русији, изјавио је данас шеф регионалне војно-цивилне администрације Јевгениј Балицки.
„Наш задатак је да обезбедимо да се референдум одржи фер и објективно. Сви технички аспекти су решени, гласачки листићи су одштампани, бирачка места опремљена, формиране комисије”, написао је он на свом Телеграм каналу, пренео је ТАС С.
„Сви становници Запорошке области разумеју да је референдум само технички моменат кроз који морамо да прођемо, пошто смо ми већ део Русије”, истакао је он, додајући да Русија обнавља инфраструктуру региона, гради путеве и оживљава постројења, исплаћује социјална давања и пензије.
Балицки је раније рекао да је у Запорошкој области подржана идеја о организовању референдума 4. новембра.
Сергеј Јухин, експерт Кримског републичког института за политичка и социолошка истраживања (РИПСИ), раније је изнео резултате анкете који показују да ниво проруског расположења показује стабилан пораст у Запорожју и Херсонској области.
Према његовим речима, 83 одсто анкетираних у региону Запорожја спремно је да учествује у гласању, а 86 одсто од њих подржава припајање региона Русији.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


