Почео дванаести „Чело фест”
Дванаести „Чело фест”, посвећен уметности свирања на виолончелу, почео је у Сали Београдске филхармоније. Публика је уживала у енергичној музици осмочланог ансамбла „Вива чело” који предводи Драган Ђорђевић, а са њим су и Дејан Божић, Александар Латковић, Данијела Милутиновић, Невена Бусарац, Сандра Белић, Марко Милетић и Јан Кристоф. На њиховом репертоару била су дела Пјацоле, Кајзер-Линдемана, Фореа, Шостаковича, Попера, Вила-Лобоса…
Организатор је „Центар београдских фестивала”. Овај музички догађај трајаће до недеље, а представиће се и колумбијски мајстор виолончела Сантјаго Кањон-Валенсија, као и наш виолончелиста Петар Пејчић. Посетиоци ће чути и ансамбл најбољих српских виолончелиста. Према традицији, биће одржано неколико мајсторских курсева и презентација. На програму сутра увече биће одржан концерт младих челиста у сали Музичке школе „Мокрањац” у 20 часова.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


