Иновативни лекови стижу у више болница
Републички фонд за здравствено осигурање повећава дистрибуцију иновативних лекова у више регионалних и локалних болница, рекла је представница РФЗО Весна Вуковић.
„Републички фонд за здравствено осигурање спроводи децентрализацију дистрибуције иновативних лекова по регионалним и локалним болницама. Снабдевање иновативним лековима тренутно обезбеђујемо у девет здравствених установа, што има за последицу то да многи пацијенти дуго путују да би га преузели”, казала је Вуковић, преноси Танјуг.
Она је, на обележавању Светског дана борбе против артритиса, у организацији Удружења оболелих од реуматских болести Србије, навела да РФЗО ослушкује потребе пацијената, те да је циљ да им лекови буду што доступнији.
Подсетила је да се први иновативни лек додат на листу добијања о трошку државе, који се није односио на малигне болести, био медикамент за лечење оболелих од реуматских болести.
„РФЗО тренутно обезбеђује лечење иновативним лековима око 3.000 пацијената оболелих од реуматских болести”, напоменула је она и додала да се интензивно ради на томе да тај број буде већи и да се достигне актуелни европски просек.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


