Недеља, 05.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Куба прихватила два милиона долара помоћи од САД

Куба прихватила два милиона долара помоћи од САД
EPA-EFE/Yander Zamora

ХАВАНА - Хавана је прихватила два милиона долара помоћи коју је упутио Вашингтон како би што пре санирала штету насталу после проласка урагана Ијан.

Хитна хуманитарна помоћи народу Кубе, коју су САД јуче упутиле, је необичан потез имајући у виду историјат њихових билатералних односа, преноси АП.

Помоћ укључује два милиона долара у намирницама и залихама које ће бити испоручене преко независних невладиних организација које имају искуства и већ раде на острву директно са погођеним становништвом, рекао је високи званичник администрације САД који је затражио да остане анониман у складу са политиком владе.

„Одговарамо на катастрофу радећи са нашим међународним партнерима, на пружању помоћи директно онима којима је најпотребнија“, рекао је званичник у телефонском интервјуу за АП.

Помоћ ће бити дистрибуирана преко "проверених међународних партнера'''', као што сзу Црвени крст, Агенција САД за међународни развој и УСАИД-а.

Кубанске власти упутиле су почетком месеца неуобичајен захтев за хитну помоћ администрацији председника САД Џозефа Бајдена, након што је ураган Ијан прекинуо електроенергетску мрежу на целом острву, а 11 милиона људи остало без струје, објавио је Волстрит џурнал.

 

Коментари4
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

nebo
Malo su dali koliko zla su im naneli do sada!
Bokili
Da je dve milijarde pa i da razumem. Jeftino ste se prodali.
Sтарая пластинка
Interesantno: nezavisna nevladina organizacija. Prevedeno na srpski: koju ne plaća zapad. Naravoučenije: kada nevladina organizacija da saopštenje ili izađe u protest, odmah na internet da se vidi ko ih plaća. Za Srbiju i RS biste se začudili za mnoge, naizgled naivne borce za ljudska prava.
Mile
Niko te ne bije po usima da uzimas pare od nevladine organizacije. Preseli se u Rusiju, tamo si iovako sve nevladine organizacije najurene.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.