Петак, 26.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Синови, застаните и останите

Синови, застаните и останите
(Pixabay)

У „Политици” је 29. септембра објављена „тугованка” под насловом „Синови, застаните”.

Али није само моја.

Рекох, поред осталог: „Синови, застаните ради виђења, поздрава, загрљаја.”

Сада, овде, циљ и главна порука: „Синови, останите.”

Подсећам. Разлози за одлазак бројних, знају се. Главни је – економски. Зарада, бољи живот.

Основни и главни разлог за поруку „Синови, останите” јесте родољубље. Као непроцењива вредност, трајна, узвишена, немерљива љубав према свом роду, породици, народу, отаџбини.

Казује се да је родољубље – као највиша љубав према свом роду и Србији од стране сваког Србина и других држављана наше отаџбине, произилазећи из срца и душе, разума и духа – немерљиво и нема цену. Живот човека, у датим околностима, мора бити у служби одбране Србије од могућег непријатеља. Отаџбину треба чувати као очи у глави. Развоју љубави према Србији и свим њеним држављанима‚ нарочито младих генерација, доприносе њихова међусобна слога и поштовање, као и доброта и чинидба добрих дела свима и свакоме. Треба тежити заједништву и јединству Срба, свих и свуда, и других држављана Србије, у њиховој заједничкој идеји, интересу и вредностима, потребама и напретку отаџбине Србије.

Све то и много другог разлози су за за наведену поруку: „Синови, застаните и останите. Добродошлица и љубав очекују вас”.

Порука није само моја. Порука је многих.

Љубомир Ив. Јовић,
пензионер

Коментари2
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Jorge
Zašto se ograničavate na ljubav samo među Srbima? Zašto ne pomislite globalno? Čemu živjeti u ljubavi, slozi, radosti svojih granica kad je sve unaokolo popaljeno, uništeno, obezvrjeđeno?
Није све у парама
Тачно је да је раније главни разлог за одлазак младих људи била економија - зарада и бољи живот. Како се стање у Србији поправљало, све су мање разлике у реалном стандарду (приходи минус расходи) између Србије и већег броја земаља ЕУ. Али одлазак младих људи се наставља. Значи није у питању само економија. У питању је пре свега корупција, непотизам и наставак комунистичких навика које млади људи не желе да трпе. Док не рашчистимо са лоповским "антифашистичким" наслеђем, нема нам напретка.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.