Скинути ознаку тајности са случаја „државни удар” из 2016. године
ПОДГОРИЦА - Један од лидера ДФ и председник Одбора за безбедност и одбрану Скупштине Црне Горе, Милан Кнежевић, на данашњој седници је затражио скидање тајности са случаја „државни удар” из 2016, јер је, како је навео, свима јасно да је Агенција за националну безбедност (АНБ) механизам ДПС-а у обрачуну sа ДФ-ом, српским народом и СПЦ, те да је планирано хапшење Андрије Мандића и њега.
„Андрија Мандић и ја се пуних седам година налазимо под мерама тајног надзора. Осим прислушкивања Андрије Мандића, АНБ је пружила потпуну логистику у креирању и сценирању лажног државног удара и тражим да се организује посебна седница на којој ћемо скинути тајност података са тог случаја. Да видимо ко је изнајмио кућу високог полицијског функционера Синише Стојковића, да ли је то био Дејан Перуничић, ко ју је плаћао и ко је озвучио, а ја тврдим да је то АНБ”, казао је Кнежевић, преноси Танјуг.
Он је рекао и да је смењени директор АНБ Саво Кентера „регистровани агент ЦИА” и да су га на то место поставили такође смењени министри Рашко Коњевић и Ранко Кривокапић „на чајанци у Атлантстком савезу”, пренео је портал РТЦГ.
„Дошао је на чело Агенције за националну безбедност и на тај начин успео да почне да сања свој дечачки сан о лову на Србе, Русе, свештенике СПЦ, политичке лидере и организације које имају ишта српско”, казао је Кнежевић и открио да је, како је навео, план био да се „представи руски малигни утицај у Црној Гори на начин што ће се одрадити хапшење Секуловића и његовог кума и омогућити протеривање руских дипломата”.
Кентера је, тврди Кнежевић, уз списак Руса којима је забрањен улазак у ЦГ додао списак српских држављана који не могу да уђу у земљу.
„Када су то партнерске службе добиле и када су виделе да (портал) Борба пише против малигног руског утицаја, и када су видели Русе, а онда Србе, више се нису бавили да ли је процена урађена на прави начин. Само су саопштили - наставите акцију. А акција је настављена на начин да је планирано хапшење Андрије Мандића и мене, да је остао на челу АНБ-а Саво Кентера”, казао је Кнежевић.
Рекао је да би такође волео да се скине тајност са података о случају „Белведер” и да, како је навео, „види весели српски род и остали родови у Црној Гори какво је светло бачено на њих 5. септембра приликом устоличења владике Јоаникија”.
Одбор на седници која је у току саслушава председника владе у техничком мандату Дритана Абазовића, министра унутрашњих послова Филипа Аџића, а на дневном реду је и разрешење Коњевића и Кривокапића.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


