Среда, 08.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Срушио се мост у Индији, најмање 60 погинуло, 30 повређено

Срушио се мост у Индији, најмање 60 погинуло, 30 повређено
(Принтскрин)

АХМЕДАБАД - Најмање 60 људи је погинуло, а 30 је повређено када се данас срушио мост у граду Морбу, у западној индијској држави Гуџарат, изјавио је државни секретар и посланик из тог града Бриџеш Мерџа.

Локални ТВ канал Зи Њуз известио је да је на мосту у тренутку рушења било више од 400 људи и да су пали у реку Макчу, пренео је Ројтерс.

На телевизијским снимцима виде се људи који се држе за каблове срушеног моста док екипе хитне помоћи покушавају да их спасу.

Мерџа је рекао да би број погинулих могао да буде већи с обзиром да су спасилачке операције у току.

Мост је изграђен током британске владавине у 19. веку.

Био је затворен због реновирања шест месеци и поново је отворен за употребу прошле седмице.

Званичници су навели да су жртве углавном људи из Морба који су посећивали мост у рекреативне сврхе, преноси Танјуг.

 

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.