Кина наставља политику нулте толеранције према корони
ПЕКИНГ – Кинеске надлежне здравствене службе саопштиле су данас да ће се наставити ригорозно спровођење мера у оквиру стратегије нулте толеранције према коронавирусу.
Здравствене службе су саопштиле да је у петак забележено 3.500 нових случајева оболелих од короне, укључујући око 3.000 оних који нису имали ниједан симптом.
У граду Гуангџоу на југоистоку обустављен је аутобуски и метро саобраћај на три дана, а становницима је наређено да остану у кућама, док је само једном члану домаћинства дозвољено да иде сваки дан у куповину, јавља Танјуг.
Стратегија нулте толеранције према корони зауставила је економски раст у Кини и пореметила дневне активности становништва, пренео је АП.
Агенција наводи да већина аналитичара сматра да ће промене у стратегији према корони у Кини бити постепене и да се главно попуштање мера може очекивати тек идуће године.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


