Недеља, 12.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Раиси: Неуспели покушај САД да понове Арапско пролеће

Раиси: Неуспели покушај САД да понове Арапско пролеће
EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH

ТЕХЕРАН - Председник Ирана Ебрахим Раиси изјавио је да су ирански градови „сигурни и безбедни” након, како је рекао, неуспелог покушаја САД да у Ирану понове арапске побуне из 2011, јавили су данас ирански медији.

Истовремено, протести у Ирану због смрти Махсе Амини (22) која је преминула у истражном затвору иранске полиције за морал, где је била затворена због „неприкладног ношења хиџаба”, настављени су 50. дан заредом, пренео је Ројтерс.

Студенти на десетак универзитета у Техерану и Караџу, западно од главног града, у северном граду Рашту и Машадину на североистоку протестовали су данас узвикујући слогане попут „Жена, живот, слобода”, могло се видети на видео снимцима које је објавила новинска агенција ХРАНА. Група за заштиту људских права Хенгав објавила је снимак за који је рекла да је из Санандаџа, главног града провинције Курдистан, на којем се види како демонстранти током вечери пале ватру како би блокирали главну улицу.

Протести су одржани и у градовима на северозападу земље.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sтарая пластинка
Grupa za zaštitu ljudskih prava Hengav priznaje samo zakone države Finske, i samo pred njihovim sudovima se imaju voditi sporovi. Da, Finska, ne Iran. Hmmm, interesantno. Inače, za novinsku agenciju HRANA, Gugl nikad nije čuo. O Rojtersu je glupo pričati ko su i šta su, informaciona kuća svakako nisu.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.