Уторак, 21.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Енрике пред Јапан: Размишљамо само о победи

Енрике пред Јапан: Размишљамо само о победи
(Фото EPA-EFE/Georgi Licovski)

ДОХА – Селектор фудбалске репрезентације Шпаније Луис Енрике изјавио је данас да у предстојећем мечу са Јапаном на Светском првенству у Катару размишљају само о победи.

„Ми смо у групи смрти. Тренутно смо први у групи, да, али сваки од четири тима има шансу да се пласира (у осмину финала). Немамо намеру да било шта ризикујемо”, рекао је Енрике новинарима.

Селекције Јапана и Шпаније играће у последњем колу Групе Е у четвртак у 20.00. Шпанији је довољно да одигра нерешено за пролаз у осмину финала, док је Јапану неопходна победа.

Енрике је казао да је међу 26 играча које је повео на првенство и осам нападача, за које наводи са су на изванредном физичком нивоу.

„Они лете, буквално. Волео бих да свој осморици нападача могу да дам минуте, заслужују их, али нема места за све... Од њих 26, сигурно ће бити бар један који ће завршити првенство без одиграног минута”, рекао је шпански селектор, преноси Бета.

Говорећи о селекцији Јапана, Енрике је подсетио да су са њима играли прошле године у полуфиналу Олимпијских игара и да су тај меч победили у последњим минутима продужетака.

„Имају доста играча који играју у Европи, Немачкој и Шпанији. Веома су брзи, веома динамични и 'напорни' у смислу да вам не остављају времена да размислите и направите прави потез”, навео је он.

Енрике је истакао да му се веома свиђа везни ред Јапана и издвојио Такефуса Куба и Такумија Минамита.

„Биће то добар тест за нас. Очекујем тежак меч. Мислим да ћемо ми доминирати игром, да ћемо имати посед лопте, али да ће бити отворена утакмица”, казао је селектор Шпаније.

Јапан је у прва два кола победио Немачку (2:1) и изгубио од Костарике (0:1), док је Шпанија у првом мечу победила Костарику (7:0) и одиграла нерешено са Немцима (1:1).

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.