Недеља, 05.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Талачка криза у Дрездену, нападач на слободи

Талачка криза у Дрездену, нападач на слободи
(Foto EPA/Clemens Bilan)

ДРЕЗДЕН - Полиција је евакуисала тржни центар у немачком Дрездену, након извештаја да је мушкарац узео таоце, јавља „Дојче веле”.

Око тржног центра Алтмарктгалерија присутан је велики број полицајаца, а приступ простору око објекта је блокиран. Полиција је, такође, саопштила да је оближњи Штрицелмаркт Кристмас затворен, и замолила је локално становништво да се склони из те области.

Према локалној радио станици „Радио Дрезден”, наоружани мушкарац је и даље на слободи. „Дојче веле” преноси сазнања „Билда” да је отмичар убио најмање једну особу, али је полиција одбила да обелодани детаље.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.