Пет година „Корњаче”
Удружење сликара и љубитеља сликарства „Корњача” у Цариградској улици прославило је пет година рада. По речима једне од његових оснивача сликарке Љубице Радовић, истовремено је отворена и новогодишња изложба десетак дипломаца са Факултета ликовних уметности и исто толико старијих, познатих уметника као што су Милија Нешић, Драган Јовановић, Халил Тиквеша, Жарко Бјелица, Стеван Кнежевић, Здравко Јоксимовић, Данкица Петровска…
– Дела, дакле, заједно излажу они који тек ступају на уметничку сцену и они који су се већ на њој доказали. Имамо заступљене цртеже, графике, аквареле, уљане слике и једну скулптуру – каже уметница чији су радови такође изложени на овој поставци.
Љубица Радовић додаје да су за ових пет година отворили четрдесет ликовних изложби, приредили више од десет поетских вечери, уприличили мноштво предавања из области уметности, као и пет концерата. Она наглашава да њихов рад финансира тридесетак љубитеља уметности.
На отварању изложбе приказан је кратак документарни филм ауторке проф. Јелене Ђокић о раду „Корњаче”.
Оснивачи овог удружења су, осим Радовићеве, њена колегиница сликарка Данкица Петровска, као и грађани Нина Удовички, Татјана Аранђеловић и Драган Марковић, са идејом о стварању бољег културног живота и још једне светле тачке на уметничкој мапи престонице.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


