Војници држали предавања ученицима о ризицима употребе пиротехничких средстава
Припадници Војске Србије одржали су у основним школама на територији Горњег Милановца, Куршумлије, Раље, Сјенице и београдске општине Раковица предавања о ризицима употребе пиротехничких средстава, саопштено је данас из Министарства одбране, преноси Бета.
Предавања су одржана у сарадњи са представнцима Црвеног крста, у циљу повећања безбедности деце и подизања свести о опасностима које носи употреба пиротехничких средстава, као део пројекта цивилно-војне сарадње „Војни пиротехничар”, саопштило је министарство.
„Официри техничке службе - специјалисти за убојна средства из састава Копнене војске и Централне логистичке базе, упознали су ученике са ризицима употребе петарди, ватромета, бакљи и других експлозивних направа, чије је коришћење нарочито изражено током новогодишњих и божићних празника”, наведено је у саопштењу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


