У Србији близу пола милиона становника мање
У Републици Србији живи 6.690.887 становника, показују данас објављени први резултати Пописа становништва, домаћинстава и станова 2022. године. То је за 6,9 одсто, односно 495.975 становника мање од претходног пописа, преноси Танјуг.
Директор Републичког завода за статистику Миладин Ковачевић изјавио је на представљању резултата да је смањење броја становника забележено у свим регионима (око 10 одсто), осим у Београдском региону где је број становника повећан за око 1,6 одсто.
Подели ову вест
Коментари28
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Hajduk Veljko
Nas I Rusa 150 miliona.
Одговори
|
Препоручујем
5
Popisivačica
Popis je obuhvatio I ONE KOJI BORAVE U INOSTRANSTVU. U koloni 12 je upisivano ako je član domaćinstva u inostranstvu, i precizno se navodilo po kom osnovu. Da li je na studijama, školovanju, radu, u diplomatskom ili trgovinskom prestavništvu ili kao član domaćinstva. Prema tome, pola miliona manje je ISKLJUČIVO posledica negativnog nataliteta.
Одговори
|
Препоручујем
22
Dragoslav N Kirjas
Izgubili pola miliona stanovnika a meni nisu dali drzavljanstvo jer sam penzioner iz Amerike. Ja sam stari Jugosloven cija majka je Srpkinja.
Одговори
|
Препоручујем
14
Никола
Југословени не могу
Препоручујем
14
zora
U moju kucu popisivaci nisu usli. cujem da je isto u celoj ulici.
Одговори
|
Препоручујем
14
Popisivac
Nisu usli u kuce i stanove onih koji nisu hteli da otvore vrata, lepljena obavestenja a oni bacali i nisu se javljali a bilo im je ponudjeno i telefonom da se popisu. Sad dodjete ovde i kazete "nisi ni dosli" ...
Препоручујем
22
Aleksandra
To je tek pocetak
Одговори
|
Препоручујем
60
ПРИКАЖИ ЈОШ
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


