Једна тема – један филм
Новогодишњи концерт филмске музике Зорана Симјановића под називом „Једна тема – један филм” одржан je у Музеју науке и технике. У част великог композитора, ствараоца раскошног талента прерано преминулог прошле године, овај музеј припремио је концерт његове филмске музике, а извела га је уметница Олга Ђорђевић. Она је уједно и ауторка свих аранжмана, а одсвирала их је на два експоната из Збирке музичких инструмената и аутомата музеја – на оргуљама „кауфман” изграђеним у Бечу 1926. године и хармонијуму „јоханес тиц”, насталом око 1900. у Немачкој.
Концерт посвећен непролазној вредности Симјановићеве музике инспирисан је сазнањем да су му оргуље биле омиљени инструмент, а сада је на „краљици инструмената” његова филмска музика први пут изведена. Програм Олге Ђорђевић обухватио је музику по којој ће се многи филмови још дуго памтити – „Грлом у јагоде” (1975), „Специјално васпитање” (1977), „Петријин венац” (1980), „Маратонци трче почасни круг” (1982), „Танго аргентино” (1992), „Лепота порока” (1986) „Урнебесна трагедија” (1995), „Балкан експрес” (1983), „Тито и ја” (1992), „Цвета трешња” (1989. из филма „Сабирни центар”)…
Концерт је изведен пред око триста гледалаца, а у публици су, између осталих, били и композиторова супруга Љиљана Ерић Симјановић, редитељ Горан Марковић, некадашњи директор Југословенске кинотеке Радослав Зеленовић…
Олга Ђорђевић дипломирала је оргуље на Факултету музичке уметности у Београду у класи професора Андрије Галуна. Одржала је низ соло концерата у земљи и иностранству, а ради као клавирски сарадник у Музичкој школи „Петар Коњовић” у Београду.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


