Недеља, 28.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Ово је Република Српска, република мира, окупљања и слободе

Ово је Република Српска, република мира, окупљања и слободе
Танјуг/Страхиња Аћимовић

Повицима "живела Србија, Република Српска и српски народ", председник Српске Милорад Додик завршио је обраћање учесницима свечаног дефилеа, који је ове године први пут организован ван Бањалуке, у Источном Сарајеву и поручио да без Републике Српске нема слободе, ни развоја, ни, како је казао, нашег опстанка на овим просторима.

Додик је присутне на почетку обраћања поздравио с "Помоз Бог јунаци" и поручио: "Ово је Република Српска, република мира, окупљања, република слободе, која је спремна да брани своју слободу и да ужива у тој слободи". Он је нагласио да је Република Српска држава мира.

"Поносан сам што могу да свједочим о Републици која је прошла кроз тежак период. Српска никоме не пријети", рекао је Додик.

Додик је истакао да је Република Српска незаобилазан политички фактор у било којој причи.

"Поносан сам на Полицију Републике Српске, која данас чува ред и мир, а највише су заслужни за стварање Српске њени борци, чији су многи припадници остали на бранику отаџбине", поручио је Додик.

Он је додао да су Срби страдалнички, али поносан народ, који је своју слободу увијек плаћао најскупље, а то је својом крвљу.

"Окупимо се око Републике Српске, јер без ње нема живота за све нас на овим просторима", рекао је Додик.

Позвао је народ да се окупе око Републике Српске, која, поручио је, има право да буде интегрисана и повезана према међународном праву са Србијом.

Свечани дефиле је завршен песмом "Пукни зоро", а претходило је интонирање химни Републике Српске и Србије.
 

Коментари2
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Dragan Novi Sad
Živela večno!!!
plava ljubicica
Srecan ti praznik Republiko Srpska!

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.