Понедељак, 20.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Министри одбране Турске и Украјине: Неопходан је неодложни прекид ватре

Министри одбране Турске и Украјине: Неопходан је неодложни прекид ватре
Фото (EPA-EFE/ERDEM SAHIN)

АНКАРА- Министри одбране Турске и Украјине Хулуси Акар и Олексиј Резников разговарали су данас телефоном о томе да је неопходан неодложни прекид ватре у Украјини, саопштило је данас Министарство одбране Турске.

 „Неодложан прекид ватре је неопходан да би се сачували људски животи и поново успоставио мир и стабилност у региону,„ наводи се у саопштењу. Министар Акар је додао да ће његова земља и даље настојати да помаже мир и пружи хуманитарну помоћ на свим нивоима, преноси ТАСС.

У саопштењу се истиче успех Црноморске иницијативе за жито, која је омогућила несметани извоз 17 милиона тона жита из украјинских лука, а иза које стоји договор Русије, Украјине, Турске и Уједињених нација као гаранта споразума. Споразум је постигнут 22. јула 2022. године, а 17. новембра је продужен за 120 дана, преноси Танјуг.

 

Коментари3
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Bokili
Pa pregovarajte, ko vam brani? A da kao necete dok se Rusi ne povuku iz Ukrajine i sa Krima.
Родион
Не разумем. Није ли Зеленски пре пар дана с гнушењем одбио Путинов предлог за прекид ватре на Бадње вече и Божић? Колико стотина, можда хиљада, живота је изгубљено само због тога. Неко у тој Украјини мора направити пуч, зауставити згибеније и видети шта се може добити кроз преговоре. Претходно, Зеленски мора отићи. Нема шансе да Руси преговарају с њим. Посредник између њих и Америке је непотребан. Треба им неко ко ће представљати Украјину.
Mustafa Aga
Pa shta je ovo...Pocheli Ukrajinci da kukaju a do juche su odbijali bilo kakve pregovore...

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.